"Ботев" Пловдив загуби от чехи, бивш на "Астън Вила" и "Лацио" блести

"Канарчетата" отстъпиха с 0:2 на "Слован" Либерец

botevplovdiv.bg

"Ботев" Пловдив допусна първа загуба в предсезонната си подготовка. "Канарчетата" бяха надиграни с 0:2 от чешкия "Слован" Либерец. Теренът на спортния комплекс "Зеки Арслан Демирчи" бе доста тежък, като минути преди началото на двубоя над Сиде се изля градушка, която затрудни и двата отбора.

Попаденията във вратата на Иван Чворович паднаха в 6-ата и 30-ата минута на двубоя след центрирания отляво. Автор и на двата гола стана бившият ас на английския "Астън Вила" и италианския "Лацио" Либор Козак.

Проверката заради контузии пропуснаха Антонио Вутов и Благовест Данчев, а Джонатан Перейра бе сменен принудително в самото начало на мача. През второто полувреме треньорът Николай Киров пусна всички налични футболисти без юношата Габриел Земярски.

Следващата контролна среща на "Ботев" Пловдив е на 2 февруари срещу отбора на "Криля Советов" (Русия).