"Ботев" се разигра накрая за 2:0 срещу "Септември"

Резервите вкараха головете в срещата

"Ботев" Пловдив победи "Септември" с 2:0 в среща от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Двете попадения паднаха в края на мача, а техни автори бяха двете резерви на "канарчетата" - Васил Шопов и Иван Василев.

Така след мача домакините от Пловдив остават на 5-о място в класирането, а "Септември" са предпоследни.

През първото полувреме двата отбора показаха не особено атрактивен футбол, а лек превес имаха домакините от "Ботев". Точни удари към двете врати липсваха, като и двата тима си размениха по една опасност, но топката излезе в аут.

Първото по-сериозно положение в мача дойде секунди след старта на второто полувреме. Стивън Петков шутира силно от 7 метра, а топката излезе в аут. В 52-рата минута Вутов също стреля по посока на вратата, а ij,dgcj Янко Георгиев улови.

"Септември" отговори с атака в 67-ата минута. Байду имаше възможност да открие резултата, но топката мина на сантиметри от гредата. Последваха нови пропуски на Стивън Петков и Пиргов. Балтанов също не успя да вкара.

Все пак голът падна в 89-ата минута. Тогава Иван Стоянов направи груба грешка и не успя да изчисти добре. Васил Шопов се възползва и с бедро прати топката във вратата на "Септември" за 1:0.

Минута след това Стилиян Николов спря нова атака на домакините с ръка, а съдията му показа червен картон и отсъди дузпа. Антонио Вутов обаче уцели страничния стълб, вместо да отбележи. Атаката продължи и друга резерва - Иван Василев, направи резултата 2:0 в последните секунди.