Ботев удари Литекс в Ловеч

Велислав Вуцов играе танца на радостта след успеха с 2:1

Ботев Пловдив победи Литекс като гост с 2:1 в мач от футболното първенство.

Футболистите на Красимир Балъков откриха резултата в 39-та минута, когато Уилмар Джордан използва неразчетеното излизане на вратаря Стаховяк и не сгреши за 1:0. Гостите от Пловдив обаче, реагираха доста бързо и в самия край на полувремето изравниха. Томаш Иршак отбеляза красиво попадение с глава след подаване на Мариян Огнянов.

Веднага след почивката Джордан пропусна да даде аванс на Литекс като удара му с глава излезе в аут. И вместо втори гол за домакините, отбора на Ботев обърна резултата с гол на Александър Колев. Веднага след това Асприля можеше да изравни, но нямаше късмет пред вратата на съперника. Вратарят на Ботев пък, спаси по невероятен начин удар на Никола Колев в самия край на срещата. Чунчуков пропусна да вкара трети гол за Ботев в продължението на мача.

Така Ботев Пловдив се изравни по точки с Левски и заема 4-та позиция. Литекс има 2 по-малко.