"Ботев" Враца и "Арда" поставиха скучно начало на кръга

Тимът от Кърджали удържа 0:0, въпреки че игра с човек по-малко почти полувреме

"Ботев" Враца и "Арда" завършиха наравно 0:0 в първи мач от петия кръг на родния футболен шампионат. Северозападният тим, който бе домакин, има за какво да съжалява, тъй като кърджалийци играха с човек по-малко почти полувреме след червен картон на капитана им Пламен Крумов.

Двата отбора не предложиха много на зрителите преди почивката. Гостите имаха инициативата, а най-добрата възможност се откри пред Иван Коконов в 22', но ударът на бившия играч на "Ботев" бе спасен от вратаря Красимир Костов.

Две минути след началото на втората част "Арда" остана с 10 души заради втори жълт картон на Крумов.

"Ботев" обаче опита да се възползва от численото си превъзходство чак в края на двубоя, когато осъществи натиск. В 88' Петър Атанасов центрира, но Генов и Домовчийски не успяха да насочат топката в мрежата, пропилявайки най-добрата ситуация за врачани.

Така нулевото равенство се запази и означава, че "Ботев" прекъсна серията си от три загуби, а "Арда" пропусна да запише трета поредна победа в елита.

Тимът от Кърджали временно се изкачи на третото място с актив от 9 точки, докато "Ботев" е 11-ти с 4.

Съставите:

"Ботев" Враца: 33. Костов, 24. Н’Диайе, 37. Керчев, 18. Миланов, 81. Зехиров, 11. Ненов, 23. Узунов, 88. Том, 8. Лагоа, 9. Генов, 30. Домовчийски

"Арда": 36. Симеонов, 5. Ганев, 24. Сулака, 71. Крумов, 25. Леони, 20. Лозев, 19. Руменов, 27. Мартинов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 99. Василев