"Ботев" Враца продължава без загуба в Първа лига

Тимът на Даниел Моралес направи 1:1 с гостуващия "Ботев" Пловдив

"Ботев" Враца продължава без загуба от началото на сезона в родния футболен шампионат. Тимът на Даниел Моралес стигна до 1:1 с гостуващия "Ботев" Пловдив в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, като още във 2' Маркиньос получи топката от Атанас Илиев, но стреля слабо и вратарят Красимир Костов улови. Врачани отговориха в 12' с удар на Мирослав Маринов, стражът Георги Аргилашки обаче бе на висота.

Последваха пропуски на Николай Минков и Илиев от "жълто-черните", преди последният да открие резултата в 44' от трудна ситуация.

"Ботев" Враца осъществи натиск след почивката и той се увенча с успех в 53', когато бившият играч на пловдивчани Костадин Ничев изравни.

До края липсваха чисти положения и двата тима добавиха по една точка в актива си. Така врачани са втори с 8, а пловдивчани трети със 7. Лидер е "Черно море" с 8 точки и по-добри показатели от "Ботев" Враца, след като стигна до равенство 0:0 с "Локомотив" Пловдив по-рано тази вечер.

В следващия кръг "Ботев" Враца гостува на "Берое", докато "Ботев" Пловдив приема "Левски".

Съставите

"Ботев" Враца: Красимир Костов - Валери Христов, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Николов – Йоан Бауренски, Сержиньо - Красимир Тодоров, Мирослав Маринов, Виктор Василев – Дориан Бабунски

"Ботев" Пловдив: Георги Аргилашки – Станислав Работов, Самюел Супрайен, Виктор Генев – Николай Минков, Кевин Янсон, Реда Рабей, Маркиньос – Емануел Току – Дилан Мертенс, Атанас Илиев