"Ботев" Враца с девета победа от началото на сезона

Северозападният тим записа класически успех с 3:0 над последния "Верея"

"Ботев" Враца се изкачи на девето място във временното класиране на Първа лига, след като победи с 3:0 като домакин "Верея". Врачани са с актив от 30 точки и нямат шансове за първата шестица, а старозагорците са последни с едва шест пункта и ще водят тежка битка за оцеляване до края на сезона.

"Ботев" започна по-силно мача и Валери Домовчийски пропусна да вкара първия гол още в 16-та минута, когато ударът на нападателя бе спасен от вратаря Генадий Ганев. Той обаче беше преодолян само три по-късно от Мартин Кавдански, който получи топката на далечна греда и вкара в опразнената врата за 1:0.

Андреис Ковальов удари греда за "Верея" в 31-та минута и полувремето завърши с този резултат, а "Ботев" върна положението в началото на второто, когато Домовчийски не успя да се разпише. "Ботев" все пак поведе с 2:0 в 53-та минута, когато Андреас Васев подаде на Даниел Генов в наказателното поле и той беше точен за домакините.

Тимът на Сашо Ангелов оформи крайния резултат само четири минути след втория гол. Генов подаде към Петър Атанасов и той се разписа за 3:0, с което врачани спечелиха за девети път от 25 кръга в Първа лига. "Верея" пък допусна 19-а загуба и с шестте си равенства продължава тежкия път към баражите за оставане в елита.

Съставите

"Ботев" Враца: 33. Костов, 11. Васев, 3. Кавдански, 18. Миланов, 37. Керчев, 7. Вълчев (19. Михайлов 82'), 88. Апостолов, 23. Мечев, 10. Атанасов (14. Будинов 86'), 9. Генов (17. Вушурович 74'), 30. Домовчийски (к)

"Верея": 22. Ганев, 4. Мачадзе (к), 30. Гвазава, 14. Иванов, 21. Тимоте (3. Коуроупис 69'), 33. Нтойа, 18. Доброволски, 11. Станчев, 77. Ковальов, 9. Ризванович (24. Христов 76’), 19. Аурелиен (32. Рюстемов 63')