"Ботев" Враца с първа победа в елита

Северозападният тим победи "Септември" с 2:1

"Ботев" Враца постигна първа победа за сезона, след като надви с 2:1 като гост "Септември" в последен мач от 4-ия кръг на Първа професионална лига.

Срещата започна с доста нелеп автогол на Георги Стоичков, който даде увереност на футболистите на "Ботев" Враца. Бранителят на "Септември" опита да изчисти в корнер центриране отдясно, но вместо това я прати в мрежата на Валентин Галев.

В 16-ата минута Спас Георгиев от непосредствена близост изпрати топката в аут след добро центриране на Йордан Апостолов. Пет минути по-късно отново Спас Георгиев не бе точен, след като прати топката покрай гредата.

В 23-ата минута Мирослав Будинов след удар с глава прати топката в напречната греда на вратата зад Красимир Костов.

През второто полувреме Септември опита да притисне своя противник. В 56-ата минута Крис Гади намери десния страничен стълб на вратата, пазена от Красимир Костов.

Андреас Васев в 71-ата минута проби през средата и отправи удар, но Валентин Галев се справи.

Четири минути по-късно Емил Стоев пусна хубав пас към Петър Атанасов в наказателното поле и той без да се бави покачи на 2:0 за "Ботев".

В първата минута от допълнителното време Костов фаулира Байду и съдията Никола Попов отсъди дузпа. Галчев застана зад топка и намали резултата на 1:2.

Състави

"Септември": Валентин Галев, Борис Галчев, Александру Бенга, Александър Георгиев, Асен Чандъров (73-Иван Тилев), Васил Добрев (77-Владимир Николов), Георги Стоичков, Здравко Димитров, Крис Гади, Мирослав Будинов (46-Ишмаел Байду), Фабиано Алвеш

"Ботев" Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Валери Домовчийски (90+3 Костадин Гаджалов), Венцислав Керчев, Даниел Гаджев (43-Ивайло Михайлов), Емил Стоев (87-Георги Вълчев), Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Спас Георгиев