"Ботев" Враца удари "Черно море", Божинов е големият герой

Северозападният тим спря серията си от три поредни мача без победа

Валери Божинов изведе своя "Ботев" Враца до успех с 2:1 над "Черно море" в среща от 14-ия кръг на Първа лига. Нападателят вкара третия си гол за сезона и първи от 14 октомври насам. Така той помогна на "Ботев" да спре серията си от три поредни срещи без победа.

Първото полувреме беше равностойно, като в него липсваха чисти ситуации пред двете врати. За сметка на това изобилстваше от единоборства. След нулево равенство на почивката, втората част започна с претенции на "Ботев" за дузпа заради игра с ръка на Стефан Станчев. Реферът Станислав Тодоров обаче не показа бялата точка. Последваха удари на Георги Божилов и Радослав Василев, отразени от стража на врачани Красимир Костов.

В 61-ата минута "Ботев" излезе напред в резултата с попадение на капитана Юлиан Ненов. Само 4 минути по-късно Валери Божинов отбеляза безценен гол, с който домакините удвоиха аванса си. Звездата на "Ботев" беше точен с глава, засичайки топката с плонж след центриране на Ненов.

Резервата Жоржиньо намали изоставането на "моряците" в 71-ата минута, но варненци нямаха сили за повече. До края на срещата "Ботев" съхрани крехката си преднина и с актив от 15 точки вече заема десетото място във временното класиране. "Черно море" е седми с 18.

Съставите

"Ботев" Враца: 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 86.Валери Божинов (90+3-7.Георги Вълчев), 37.Венцислав Керчев, 14.Даниел Генов, 6.Даниел Гаджев, 71.Емил Стоев, 88.Йордан Апостолов, 20.Костадин Гаджалов, 26.Мариян Иванов, 94.Юлиан Ненов (86-10.Петър Атанасов)

"Черно море": 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев , 33.Мирослав Енчев, 70.Пламен Димов , 41.Юго Кононго, 18.Атанас Зехиров (65-38.Аристоте Ндонгала), 71.Васил Панайотов , 14.Георги Божилов (79-21.Георги Илиев), 7.Патрик Андраде , 90.Мартин Минчев, 10.Радослав Василев (67-11.Жоржиньо)