"Ботев" Враца удари "Славия" и завърза битката на дъното

Северозападният тим спечели с 2:0 като гост

"Ботев" Враца записа изключително важен успех в битката за оцеляване в Първа лига, след като победи с 2:0 "Славия" като гост в мач от 24-ия кръг.

На стадиона в кв. "Овча купел" двата тима си размениха по една добра голова възможност в началните минути, преди северозадният тим да поведе в 17' чрез Христо Златински.

"Белите" опитаха да отговорят, но Михаил Александров пропусна, а в 29' врачани удариха греда след изстрел на Петър Атанасов.

В 36' "Ботев" покачи на 2:0 с попадение на Валери Домовчийски.

През втората част столичани бяха по-активни и поставиха съперника под натиск, който обаче не даде резултат. Отлични шансове за "Славия" пропиляха националът Андреа Христов в 51' и Емил Стоев в 79'.

С успеха "Ботев" се изравни по точки със "Славия" и двата отбора са съответно на 11-о и 12-о с по 22. В следващия кръг врачани приемат "Черно море", докато "Славия" гостува на "Етър".

Съставите

"Славия": 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 70. Александров, 77. Вълчев, 11. Узунов, 71. Стоев, 14. Димитров, 9. Кръстев

"Ботев" Враца: 33. Костов, 18. Миланов, 37. Керчев, 77. Николов, 81. Зехиров, 24. Н’Диайе, 22. Колев, 23. Златински, 10. Атанасов, 9. Генов, 30. Домовчийски