Ботев взе пловдивското дерби

Ботев победи Локомотив с 2-0 на калния и прогизнал терен в парк „Лаута”. Попаденията за гостите отбелязаха Лъчезар Балтанов в 19-та минута и Божидар Васев, единадесет преди края на първото полувреме.

Първата по- опасна възможност се откри пред Локомотив, но ударът с глава на Спас Делев в 4-та минута бе избит в корнер. Ботев отговори чрез Даниел Златков, чийто удар обаче бе извън очертанията на вратата.

В 19-та минута лошо изчистена топка от Александър Якимов попадна в Балтанов и той откри резултата със силен удар.

Божидар Васев удвой преднината на „канарчетата” четвърт час по- късно, след чудесно извеждащо подаване на Иван Цветков.

Второто полувреме на тежкия терен бе равностойно, като добра възможност за Локомотив пропусна Мартин Камбуров, чийто удар от фаул бе избит от Адам Стаховяк.

В 70-та минута Цветелин Чунчуков можеше да отбележи и трети гол за Ботев, но не успя да преодолее Йордан Господинов, останл сам срещу него.