Божидар Краев с първи гол за "Фамаликао" (ВИДЕО)

Българинът помогна тимът му да се изкачи на 10-то място в класирането

Facebook

Божидар Краев вкара първия си гол за португалския футболен "Фамаликао". Българинът се разписа при победата на своя тим над "Витория" Гимараеш с 2:1.

Краев и съотборниците му бяха гости в срещата. "Витория" откри в шестата минута чрез Бруно Дуарте, а родният национал изравни в 21-ата минута, след като засече топката в наказателното поле и я прати в противниковата врата. Пълния обрат оформи Херберто Таварес 5 минути преди края.

Божидар Краев играе под наем във "Фамаликао" от началото на 2021 г. Той продължава да е собственост на датския "Мидтиланд" до лятото на 2022 г.

Снимка: Facebook

Това е втори престой за българина в португалското първенство. През сезон 2019/2020 той игра за "Жил Висенте", като в 33 мача вкара 8 гола.

Победата на "Фамаликао" изкачи тима на 10-ото място в класирането. За Краев това беше 17-ти мач за отбора, като той престоя на терена 65 минути. Срещата е едва четвърта, в която българинът започва като титуляр.