"Брага" пречупи "Лудогорец" с ранен гол

Втора загуба за българския шампион в Лига Европа

Българският шампион "Лудогорец" допусна второ поражение в груповата фаза на Лига Европа! "Орлите" отстъпиха с 0:1 на "Брага" у дома в среща от третия кръг.

Победното попадение за гостите отбеляза капитанът Рикардо Орта още в 7'.

Така "Лудогорец" остава на последното място с 1 точка. Води "Цървена звезда" със 7 точки, пред "Брага" с 6 и "Мидтиланд" с 2. В другия двубой от тази група 6 "Звезда" и "Мидтиланд", за който Божидар Краев отново не попадна в групата, направиха 1:1 в Дания.

На "Хювефарма Арена" в Разград, португалците бяха по-активни в началните минути и още в 6' късметът помогна "Лудогорец" - топката се отби в лявата греда след удар на Юри Медейрош. Минута по-късно "Брага" откри резултата - капитанът Рикардо Орта завърши отлична контраатака, в чиято основа беше левият бек Секейра.

"Лудогорец" отговори с гол на Жосуе Са в 10', но попадението не бе зачетено заради засада.

Тимът на Станислав Генчев срещаше трудности със създаването на положения и не отправи точен удар до 30'. В края на първото полувреме Пиерос Сотириу стреля право в ръцете на португалския страж Матеус.

След почивката "Брага" се изтегли и бранеше преднината си, като разчиташе предимно на контрадействия. Въпреки направените офанзивни смени, "Лудогорец" не намери своя ритъм и създаде единствената си опасна ситуация в добавеното време, когато топката срещна ръката на противников защитник, положението обаче не бе разгледано с VAR.

Стартови състави

"Лудогорец": 71. Кахлина, 22. Икоко, 32. Са, 24. Вердон, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 64. Янков, 37. Текпетей, 11. Десподов, 19. Сотириу

"Брага": 1. Матеус, 5. Секейра, 4. Лейте, 15. Оливейра, 70. Фабиано, 88. Андре Кастро, 8. Ал Мусрати, 45. Медейрош, 21. Р. Орта, 90. Галено, 9. Абел Руис