Бразилец реагира на расизъм и го изгониха (ВИДЕО)

Неприятни сцени в мача между "Шахтьор" Донецк и "Динамо" Киев

Бразилският полузащитник на "Шахтьор" Донецк Тайсон бе изгонен от игра, след като реагира на расистки обиди при домакинската победа с 1:0 над "Динамо" Киев.

31-годишният Тайсон направи неприличен жест към феновете на гостите и изрита топката към тях, преди съдията да изведе футболистите от терена в 77-ата минута.

Двата тима се завърнаха пет минути по-късно и тогава играчът на "Шахтьор" получи червен картон.

От клуба твърдят, че бразилците Тайсон и Дентиньо са станали обект на расизъм, а феновете на "Динамо" са били предупредени два пъти.

Видео в социалните мрежи показа колко разстроени са бразилците след обидите по техен адрес.

В изявление след мача, от "Динамо" заявиха, че ще съдействат на разследването за откриването на виновците.

Миналата седмица Марио Балотели изрита топката към трибуните и заплаши да напусне терена в мача на "Бреша" срещу "Верона", след като бе обиждан на расистка основа от феновете на домакините.