Бразилия с разочароващ старт на игрите в Рио

В срещите от другите групи "валят" голове

Отборът на Бразилия записа равенство 0:0 срещу Южна Африка в първия си мач от група "А" на олимпийския турнир по футбол за мъже. Звездата на домакините Неймар игра цял мач, а в атаката на тима бяха още младите Габриел Жезуш и Габриел Барбоса. Бразилците обаче не успяха да отбележат гол, въпреки че съперниците им доиграха мача с човек по-малко, след като в 59-ата минута Мотоби Мвала получи червен картон.

Габриел Жезуш пропусна най-чистото положения в 69-ата минута, след като уцели гредата. Неймар и Габигол, както наричат младия Барбоса, също имаха няколко опасни удара, но не успяха да се разпишат.

"Имахме много добри шансове, но топката така и не влезе във вратата ", каза старши треньорът на Бразилия Роджерио Микале. Петкратният световен шампион по футбол все още няма олимпийска титла в историята си, но има три загубени финала - през 1984, 1988 и 2012 година. В другия мач от групата Ирак и Дания завършиха 0:0. Бразилия ще играе срещу Ирак в неделя.

В Рио де Жанейро Португалия победи двукратния олимпийския шампион Аржентина с 2:0. Гонсало Пасиенсия откри резултата в 66-ата минута, а резервата Пите Трабула в 84-ата минута вкара второто попадения за португалците. Срещата се игра пред 45 хиляди зрители на олимпийския стадион. В другата среща от група "Д" Хондурас спечели срещу Алжир с 3:2.

Защитаващият титлата си тим на Мексико и Германия завършиха 2:2 в група "С".
Орибе Пералта даде предимство на мексиканците в 52-ата минута, но Серж Гнабри изравни шест минути по-късно. Родолфо Писаро възстанови преднината на Мексико в 61-ата минута, Матиас Гинтер оформи крайното 2:2 в 78-ата минута.
Република Корея пък разгроми Фиджи с 8:0.

В група "В" Швеция и Колумбия завършиха 2:2.
Олимпийският шампион от 1996 Нигерия победи Япония с 5:4. Четири гола за африканците вкара Огенекаро Етебо, а едно добави Садик Умар.