Бразилия се поизпоти с Коста Рика, но реши всичко в продълженията

Коутиньо и Неймар вкараха две попадения в продължението на срещата

Бразилия победи с 2:0 аутсайдера в групата Коста Рика в среща от втория кръг на световното първенство в Русия. Двата отбора не успяха да отбележат гол в редовното време, въпреки усърдните атаки на Селесао.

В добавените минути Коутиньо и Немар обаче сложиха точка на спора и си осигуриха трите точки от срещата.

stat1

Тите реши да започне срещата с Неймар в титулярната си 11-ка, въпреки че нападателят получи лека контузия на тренировката във вторник. В Коста Рика пък заложиха на дефанзивна тактика.

Очаквано Селесао тръгна в атака от първата минута и подсказа, че доста ще тормозят защитата на противниците си.

Първото по-сериозно положение в срещата обаче бе на сметката на Коста Рика. Борхес стреля от 15-ина метра, но не успя да прати топката във вратата, а покрай нея.

Бразилия отговори с опасна атака на Неймар. След това Жезус вкара, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Марсело и Коутиньо стреляха от далечни разстояния, като опитът на бранителя на "Реал" Мадрид бе записано като първи удар в целта.

На полувремето Вилиан бе заменен от Дъглас Коста, а Бразилия продължи да атакува повече от своя съперник. В 48-ата минута при едно от разбъркванията пред вратата на Коста Рика, Неймар фаулира вратаря Навас, но съдията не му даде жълт картон.

2 минути по-късно Жезус опита удар с глава, а топката се отби от напречната греда.

Неймар и Коутиньо отправиха нови опасни удари, а костариканците отговориха с добри, но безрезултатни контраатаки.

В 78-ата минута съдията отсъди дузпа за Бразилия заради нарушения срещу звездата на "Пари Сен Жермен". След консултация със системата за видеоповторение, той отмени решението си.

В първата минута на 6-минутното продължение, падна най-накрая първия гол. Коутиньо материализира поредната атака на Селесао и асистенция на Жезус.

Второто попадение падна в 97-ата минута. Дъглас Коста намери Неймар с точен пас, а нападателят не сбърка.