Бразилия си го върна на България с 3:0

"Селесао" този път не даде много шансове на "лъвовете"

Twitter

Националният отбор на България по волейбол загуби с 0:3 от Бразилия в пореден мач от Световната лига.

Двубоят се изигра в Кордоба, Аржентина, а отделните геймове завършиха 15:25, 19:25 и 22:25.

В първите два гейма олимпийският шампион Бразилия държеше инициативата постоянно. Последната трета част обаче беше далеч по-оспорвана. България излезе няколко пъти напред в резултата, но с не повече от 1 точка преднина.

Снимка: Twitter

В състава на селекционера Пламен Константинов този път получиха шанс и играчи, които по-рядко виждахме на домакинските мачове в България

Само преди седмица във Варна българския национален отбор победи Бразилия с 3:1. Броени дни преди това България победи и Русия с 3:2 в Казан.

Утре тимът ни излиза срещу Сърбия от 22:00 ч. българско време в решаващ сблъсък по пътя към финалите на Световната лига в Бразилия.

България - Бразилия 0:3 (15:25, 19:25, 22:25)

Състави:

България: Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев, Жани Желязков, Владислав Иванов - либеро. Старши треньор: Пламен Константинов

Бразилия: Бруно Резенде, Уолъс Де Соуза, Маурисио Боржеш, Рикардо Лукарели, Едер Карбонера, Лукас Сааткамп - Талес Хос-либеро. Старши треньор: Ренан Дел Зото