Бронзов медал за Антоанета Бонева от европейските игри

Българката донесе второ отличие за България от състезанието в Минск

Български олимпийски комитет

Антоанета Бонева донесе второ отличие за България от европейските игри в Минск, Беларус! Тя се нареди трета на 10 м въздушен пистолет.

Преди 4 години в Баку, на първото издание на форума, Бонева завърши втора, но в дисциплината 25 м пистолет.

Днес (23 юни) тя постигна резултат от 439 точки в квалификациите, който ѝ осигури място сред най-добрите 8, които участват във финала. Българката се представи стабилно в решителната част от състезанието, като отпадна на крачка от финала с резултат 218,1.

Снимка: Български олимпийски комитет

Другата българска представителка в дисциплината - Мария Гроздева, отпадна в квалификациите, като за място във финала не ѝ достигна само 1 точка. В крайното класиране тя е на 12-то място.

Победителка стана представителката на Сърбия Зорана Арунович, а втора - гъркинята Ана Коракаки.

Преди месец Бонева спечели квота за олимпийските игри в Токио през 2020 г. Така тя ще участва на най-големия спортен форум в света за четвърти път.

Вчера (22 юни) българката Цветелина Цветанова спечели бронзов медал в категория до 48 кг на турнира по самбо.