Бронзов медал за Колумбия от Копа Америка в последната секунда

Тимът победи Перу с 3:2

Футболният тим на Колумбия спечели бронзовите медали в 47-ото издание на Копа Америка. В мача за третото място те победиха Перу с 3:2, като последното попадение в мача беше отбелязано в последната секунда на редовното време.

За пети път в своята история футболният тим на Колумбия печели бронзовите медали от първенството на Южна Америка. През 2001 г. играчите от Страната на кафето станаха шампиони, а през 1975 г. завършиха на втора позиция.

Първият гол падна в края на първото полувреме. Отбеляза го Йошимар Йотун от Перу. В началото на втората част Колумбия изравни чрез капитана си Хуан Куадрадо. Последва обрат чрез Луис Диас и ново равенство след попадението на Джанлука Лападула.

В самия край на редовното време, когато по всичко изглеждаше, че дузпи ще решат съдбата на медалите, Диас отново вкара за Колумбия.

Финалът на първенството на Южна Америка е тази нощ, като един срещу друг се изправят тимовете на Бразилия и Аржентина.