Бронзов медал за обръча на Никол Тодорова на "Купа София"

Гледайте финалите на отделните уреди пряко по RING и на сайта btvnovinite.bg

Анна Недкова, БФХГ

Никол Тодорова донесе първи медал за България от последния ден на турнира по художествена гимнастика "Купа София". Тя завоюва бронз във финала с обръч при девойките.

14-годишната гимнастичка изигра без грешка съчетанието си, като заслужи оценка от 28,700 точки. Това е първо отличие за нея, след като вчера в многобоя остана на четвърта.

Тодорова ще участва по-късно и на финала на лента.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

С топка българската представителка Елвира Краснобаева, която има сребро в многобоя, допусна грешки и остана на осмо място в крайното класиране.

С бухалки за България ще играе Дара Стоянова.

По-късно са и финалите на отделните уреди при жените, където страната ни има по две представителки във всяка надпревара.

Турнирът "Купа София" може да гледате пряко по RING и на нашия сайт btvnovinite.bg.

Надпреварата по традиция се провежда преди важната Световна купа в столицата, която ще бъде поле за изява на най-силните световни гимнастички. Тя ще се проведе между 8 и 10 април, като всички съчетания ще бъдат излъчени пряко по RING, VOYO.BG и на сайта btvnovinite.bg.