"Царете" нанесоха първа загуба на "Арда"

Гол с пета на Васил Шопов донесе успеха на столичани

Първа загуба за "Арда" от началото на сезона в родния футболен шампионат! "Царско село" победи с 1:0 "сините" от Кърджали като домакин. За столичани успехът е първи през настоящата кампания. Единственото попадение в мача бе дело на Васил Шопов.

След около половин час игра Миси Мезу от "царете" излезе сам срещу Иван Караджов, но прати топката в гредата, а след това бе вдигнат и флаг за засада. Три минути по-късно Тонислав Йорданов от състава на гостите стреля с глава, Янко Георгиев обаче успя да улови.

"Царско село" поведе в началото на втората част, когато бившият играч на "Левски" Луи Нганиони центрира, а Васил Шопов прати топката в мрежата с пета - 1:0.

Впоследствие Мезу пропиля отлична възможност, този път от редовна ситуация.

В оставащите минути липсваха чисти положения и "царете" съхраниха крехкия си аванс.

Така "Царско село" вече е седми с актив от 5 точки, докато "Арда" заема осмото място с 4. В следващия кръг столичани приемат "Ботев" Пловдив, а селекцията на Николай Киров е домакин на "Локомотив" София.

Състави

"Царско село": 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 7. Бакалов, 8. Стеванович, 10. Балтанов, 21. Василев, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 77. Нганиони, 83. Попадийн, 93. Шопов

"Арда": 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 27. Мартинов, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов