"Царско село" победи "Монтана" и дръпна с 15 точки на върха

Лидерът във Втора лига гледа уверено към промоция в елита

Лидерът във Втора професионална футболна лига - "Царско село", победи втория в класирането "Монтана" в дербито от 22-рия кръг. Софийският тим доминира през целия мач, а успя да отбележи само 1 гол, който беше достатъчен за трите точки.

След победата активът на "Царско село" набъбна до 61 точки, а отборът има само победи от октомври 2018 г. насам, когато завърши 1:1 с ЦСКА 1948. "Монтана" пък е единственият тим, който е побеждавал лидерите. В първия мач от сезона помежду им днешните гости се наложиха с 2:0.

"Монтана" остава на второ място в класирането, но изостава с цели 15 точки 8 мача преди края на сезона.

Единственото попадение в срещата отбеляза Георги Минчев. За голмайстора на Втора лига това беше 21-во попадение в 21-ви мач. За победния гол му асистира Борислав Балджийски.

Първото полувреме беше по-атрактивно откъм голови положения. За гостите добри възможности се откриха пред Реян Даскалов и Николай Цветков, които не сполучиха.

Четвърт час преди края домакините изразиха претенции за дузпа, но Георги Кабаков не посочи бялата точка.

Първият отбор в крайното класиране на Втора професионална футболна лига печели директно място в елита.