"Царско село" спря серията на "Левски"

1:1 на "Герена", Борислав Цонев отново бележи

"Левски" и гостуващият "Царско село" завършиха наравно 1:1 в интригуващ мач от 30-ия кръг на родния футболен шампионат. Така "царете" спряха победната серия на "сините" в Първа лига. До днес "Левски" имаше три поредни успеха в плейофните двубои от втората четворка.

На "Герена" гостите откриха в 63' чрез Андерсон Кордейро, но 10 минути по-късно влезлият като резерва през втората част Борислав Цонев изравни от дузпа. За него това бе второ попадение откакто се завърна на терена след дълго отсъствие поради тежка контузия.

До края "Левски" притисна "Царско село" в търсене на трите точки, но вратарят Джони Пласид бе на висота.

След равенството "Левски" остава осми с 4 точки по-малко от "Черно море", който направи 1:1 с "Ботев" Пловдив по-рано днес. Битката за седмата позиция ще се води до последно. "Левски" и "Черно море" се сблъскват в 31-ия кръг - на 23 май (неделя).

Съставите

"Левски": Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атансов, Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Драган Михайлович, Здравко Димитров (59' - Радослав Цонев), Андриан Краев (59' - Борислав Цонев), Мартин Петков (83' - Марин Петков), Билал Бари (83' - Валери Божинов)

"Царско село": Джони Пласид, Христо Попадийн (68' - Луиш Педро), Мартин Кавдански, Иван Бандаловски, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро (89' - Лесли Де Са), Дилън Мертенс (81' - Панайотис Лука), Димитър Костадинов (46' - Емануил Манев), Стефан Христов