Владо Стоянов спаси дузпа на Милан Павков, но "Лудогорец" загуби от "Звезда"

Минимална победа за сръбския гранд

Шампионът "Лудогорец" загуби с 0:1 от "Цървена звезда" в контролна среща от зимния лагер в Белек. Двата отбора направиха здрав мач, в който "звездашите" започнаха по-добре и вкараха гол още преди почивката. През втората част "орлите" имаха няколко голови положения, но не успяха да ги материализират.

Сръбският гранд откри резултата в 27-ата минута. Защитата на българския отбор не успя да изчисти топката след атака по левия фланг и тя стигна до крайния бранител на сърбите Марко Гобелич, който веднага подаде към Петрович. Той стреля, при което Пламен Илиев отрази шута, но при добавката Гобелич реализира за 1:0.

До края на първото полувреме сърбите държаха инициативата, а след смените на почивката "Лудогорец" стана по-активният отбор. В 53-ата минута Мавис Чибота от фаул удари страничната греда. В следващата атака Чибота намери добре Швиерчок в наказателното поле. Полският нападател би, но Милан Борян спаси. При добавката ударът на Чибота отново беше спасен от сръбския вратар.

В 77-ата минута появилият се в игра Дан Битон не успя да прокара топката в мрежата, след като на чиста позиция го изведоха Клаудиу Кешерю и Марселиньо след комбинация. Само след две минути отново вратарят Борян спаси вратата си при меле. В 83-ата минута "Цървена звезда" можеше да стигне до втори гол след чудесна атака. Мирко Иванич отне и преодоля двама от "Лудогорец" с финт с пета, след което намери по диагонал Милан Родич. Той центрира към Милан Гаич, а Козмин Моци остана под топката. Ударът на Гаич обаче мина над гредата.

Само една минута по-късно "Звезда" получи дузпа, след като Георги Терзиев фаулира в наказателното поле Велко Симич. Завърналият се на вратата Владислав Стоянов обаче спаси изстрела на Милан Павков, отправен в долния десен ъгъл.