"Барселона" не се затрудни с "Динамо" Киев, вижте резултатите (ВИДЕО)

Лионел Меси продължава да търси гол от игра

"Барселона" победи само с 2:1 осакатения от COVID-19 тим на "Динамо" Киев. Въпреки проблемите, отборът на Мирча Луческу накара вратаря на "блаугранас" Марк-Андре тер Стеген да покаже класа и на няколко пъти да се намеси решително.

За "Барселона" победата е трета поредна, а воденият от Роналд Куман тим направи важна крачка към директните елиминации.

Точни за каталунците бяха Лионел Меси в 5-ата и Жерар Пике в 65-ата минути. За "Динамо" се разписа Виктор Циганков.

Меси отбеляза четвъртия си гол от дузпа през този сезон, но аржентинецът все още няма попадение от игра. Освен това голът е 71-и за него в групите на Шампионската лига.

В другия мач от тази група "Ювентус" победи категорично "Ференцварош" с 4:1.

Всички резултати и голмайстори:

Пета група

"Челси" - "Рен" 3:0 (10-ата минута Тимо Вернер, 41-ата Вернер, 50-ата Тами Ейбрахам)

"Севиля" - "Краснодар" 3:2 (17-ата минута Сюлейманов, 21-ата Маркус Берг, 42-ата Иван Ракитич, 69-ата Ен Несири, 72-ата Ен Несири)

Шеста група

"Зенит" - "Лацио" 1:1 (32-ата минута Ерохин, 82-ата Кайседо)

"Брюж" - "Борусия" Дортмунд 0:3 (14-ата Торган Азар, 18-ата Арлинг Холанд, 32-ата Холанд)

Седма група

"Ференцварош" - "Ювентус 1:4 (7-ата минута Алваро Мората, 60-ата Мората, 73-ата Дибала, 81-ата автогол Двали, 90-ата Боли)

"Барселона" - "Динамо" Киев (5-ата минута Лионел Меси, 65-ата Жерар Пике, 75-ата Циганков)

Осма група

"РБ Лайпциг" - ПСЖ 2:1 (6-ата минута Анхел ди Мария, 42-ата Нкунку, 57-ата Емил Форсберг)

"Истанбул Башакшехир" - "Манчестър Юнайтед" 2:1 (13-ата минута Демба Ба, 40-ата Един Вишча, 43-ата Антони Марсиал)