Голове-близнаци: Асенсио вкара като Меси (ВИДЕО)

Испанските анализатори видяха прилика в двете попадения

Марко Асенсио от "Реал" Мадрид записа името си сред голмайсторите на четвъртфинала срещу "Ливърпул" в Шампионската лига. Той се разписа за 2:0 (краен резултат 3:1) в 36-ата минута.

А в Испания се заровиха дълбоко в архивите и откриха, че цялото движение на Асенсио напомня на това на Лионел Меси от 2011 г. Тогава "Барселона" игра срещу един от любимите си съперници в европейските клубни турнири - "Арсенал".

Меси тогава вкара първия гол в реванша от осминафиналите в турнира. Пасът беше на Андрес Иниеста.

Асенсио получи топката заради грешка на защитник на "Ливърпул". Но успя с едно докосване да преодолее вратаря и да я вкара със страничен шут.

Има ли прилика в двете попадения ви оставяме да решите сами.

Фактът е, че "Реал" е крачка по-близо до полуфинал, след като победи "Ливърпул" с 3:1. Реваншът е на 14 април и ще може да го гледате пряко по bTV Action.