Ибрахимович: Футболистите на Челси са бебета (ВИДЕО)

Шведът с рекорден четвърти червен картон в Шампионска Лига

Getty Images/Guliver Photos

Нападателят на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович определи поведението на играчите на Челси като държание на "бебета". Повод за сравнението е ситуацията в 31-ата минута на осминафиналния мач-реванш от Шампионска Лига, когато шведът бе изгонен с пресилен директен червен картон от главния съдия Бьорн Кауперс след единоборство с Оскар.

"Всички футболисти на Челси дойдоха около мен след нарушението. Почувствах се заобиколен от бебета. Що се отнася до червения картон, не знам дали да се ядосвам или да се смея. Помислих си "съдията не знае какво прави". Не знам дали Оскар е симулирал. Това сега няма значение. Ние  продължаваме напред", заяви Ибрахимович след равенството 2:2 на неговия тим, който се класира за четвъртфиналите на турнира.

Шведът бе изгонен за четвърти път в кариерата си в мач от Шампионска Лига. По този начин той се изравни с Едгар Давидс на върха в класацията за най-много получени червени картони в надпреварата.