"Ювентус" надхитри "Челси" в суперсблъсъка, вижте резултатите в Шампионска лига (ВИДЕО)

Първа загуба за европейския клубен шампион в турнира през сезона

Носителят на трофея в Шампионската лига "Челси" допусна първа загуба в турнира за сезона. "Сините" от Лондон отстъпиха с 0:1 при гостуването си на "Ювентус" в суперсблъсъка от група 8. Победното попадение за "бианконерите" отбеляза Федерико Киеза десет секунди след почивката.

По този начин "Челси" вече има 5 поредни поражения при визити на отбори от Серия "А" в Шампионската лига. Четирите преди тазвечершното са срещу различен тим - "Интер" (2009/2010), "Наполи" (2011/2012), "Ювентус" (2012/2013) и "Рома" (2017/2018).

На "Ювентус Стейдиъм" "Челси" взе инициативата още от самото начало, но не успя да създаде чисто голово положение. Домакините разчитаха на контраатаки и можеха да поведат в 20', топката обаче премина встрани от вратата след удар на Киеза.

"Старата госпожа" продължи да чака търпеливо своя момент и той настъпи в 10-ата секунда на второто полувреме - Федерико Бернардески изведе Киеза и последният разстреля Едуар Менди за 1:0. Голът на фланговия футболист е най-ранният след почивката на мач в Шампионската лига от сезон 2003/04 насам.

Впоследствие Мануел Локатели бе близо до фрапантен автогол при опит да изчисти топката. Бернардески пък пропиля отлична възможност да удвои аванса на италианския гранд, а за "Челси" пропуск направи Ромелу Лукаку.

С втората си поредна победа "Ювентус" е на върха в групата с пълен актив от 6 точки, пред "Челси" и "Зенит" с по 3, а "Малмьо" остава на дъното без спечелена точка.

Останалите резултати и голмайстори в Шампионска лига тази вечер

"Аталанта" – "Йънг Бойс" 1:0

1:0 Матео Песина (68)

"Зенит" – "Малмьо" 4:0

1:0 Клаудиньо 9', 2:0 Далер Кузяев (49), 3:0 Алекс Сутормин (80), 4:0 Уендел (90+4)

"Бенфика" - "Барселона" 3:0

1:0 Дарвин Нунес (3), 2:0 Рафа Силва (69), 3:0 Дарвин Нунез (78-дузпа)

"Байерн" – "Динамо" Киев 5:0

1:0 Роберт Левандовски (12-дузпа), 2:0 Роберт Левандовски (27), Серж Гнабри (68), 4:0 Лерой Сане (75), 5:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг (87)

"Манчестър Юнайтед" – "Виляреал" 2:1

0:1 Пако Алкасер (53), 1:1 Алекс Телес (60), 2:1 Кристиано Роналдо (90+5)

"Залцбург" – "Лил" 2:1

1:0 Карим Адейеми (36-дузпа), 2:0 Карим Адейеми (53-дузпа), 2:1 Бурак Йълмаз (63)

"Волфсбург" – "Севиля" 1:1

1:0 Ренато Щефен (49), 1:1 Иван Ракитич (89-дузпа)