Селтик пред шокиращо отпадане от Шампионска Лига

Всички резултати от третия квалификационен кръг на турнира

Getty Images/Guliver Photos

Надеждите на Селтик да се класира за трета поредна година в груповата фаза на Шампионска Лига претърпяха сериозен удар. Шотландците загубиха с 1:4 при гостуването си на Легия Варшава в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира.

"Детелините" откриха резултата в 8-ата минута, когато точен бе Калъм Магрегър. Мирослав Радович изравни много скоро след това. Легия направи пълен обрат в 34-ата минута с нов гол на Радович. Секунди преди почивката директен червен картон получи Ефе Амброуз от Селтик и задачата на гостите се утежни неимоверно много.

През второто полувреме останалите с човек повече поляци доминираха тотално и вкараха още два гола във вратата на Фрейзър Форстър, реализирани от Михал Жиро и Якоб Косецки в последните 10 минути на срещата. Футболистите на Легия дори си позволиха да изпуснат две дузпи.