Серхио Агуеро вдъхна надежда на Ман Сити след 3:2 срещу Байерн (М)

Челси попиля Шалке 04 с 5:0

Манчестър Сити надви Байерн (Мюнхен) с 3:2 в драматичен двубой от петия кръг на Група Е в Шампионската лига. Гостите от Германия останаха с човек по-малко в 21-ата минута, когато Меди Бенатя получи директен червен картон. Въпреки това баварците успяха да стигнат до обрат. Серхио Агуеро бе човекът, който донесе победата на „гражданите” в края на срещата.

Аржентинецът откри за домакините от дузпа, след като Бенатия го фаулира в наказателното поле. Байерн изравни благодарение на Чаби Алонсо, който вкара директно от фаул в 40-ата минута. Гол на Роберт Левандовски в 45-ата минута изведе германския гранд напред в резултата. В 85-ата минута обаче Агуеро изравни за 2:2. В продължението острието на Ман Сити направи хеттрик и донесе победата на своя тим.

Домакините бяха последни в класирането, докато баварците са сигурни първенци и вече се класираха за осминафиналите. След двубоя тази вечер „гражданите” запазиха шансове да продължат напред в най-престижния футболен турнир.

В другия мач от групата по-рано тази вечер ЦСКА (Москва) и Рома завършиха 1:1, с което имат по 5 точки. Същият е и активът на Манчестър Сити. Байерн е лидер с 12 точки и със сигурност ще финишира първи в групата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Лионел Меси еднолично стана най-добрият реализатор в историята на Шампионската лига при успеха на Барселона с 4:0 над АПОЕЛ при гостуването в Никозия в среща от Група F на Шампионската лига. Аржентинецът делеше върха с Раул, но отбеляза нови три гола, за да покачи актива си на 74 попадения. Луис Суарес пък отбелязал първия си гол за "синьо-червените" в официален мач. Каталунците си бяха осигурили място напред.

В 27-ата минута Суарес откри резултата с фалцов изстрел. В 38-ата минута Лионел Меси отклони топката след опит за удар на Рафиня и вкара рекордното попадение за 2:0.

В 58-ата минута носителят на Златната топка наниза своя 73-и гол в ШЛ. Аржентинецът получи великолепно подаване от Алвеш и насочи ниско покрай вратаря, след което топката се отби от гредата и премина голлинията.

В 70-ата минута Рафиня беше изгонен с втори жълт картон и Барселона остана с човек по-малко. В 87-ата минута Меси за трети път излъга  вратаря на АПОЕЛ.

Пари Сен Жермен победи Аякс с 3:1 и запази първото си място в Група F на Шампионската лига. Два гола на Единсон Кавани и един на Златан Ибрахимович донесоха победата на френския тим. За холандците се разписа Дейви Клаесен. Аякс няма шансове за класиране на осминафиналите, но ако не загуби домакинството си на АПОЕЛ (Никозия), ще продължи в Лига Европа.

В 33-ата минута Лавеци подаде отлично на Кавани, който отблизо откри резултата. Чак в 67-ата минута гостите изравниха. Центриране на Ник Виергевер достигна до Дейви Клаесен, който с удар с глава направи безпомощен вратаря Салваторе Сиригу.

ПСЖ притисна гостите и 10 минути преди края Ибрахимович върна аванса на френския тим с прецизен удар след пас на Хавиер Пасторе.

Челси се класира за 1/8-финала в Шампионската лига, след като попиля с 5:0 Шалке 04 в двубоя между двата тима от Група G. Лондончани събраха актив от 11 точки и са недостижими на върха в класирането. "Сините" решиха всичко в срещата още през първата част с голове на Джон Тери във 2-ата, Вилиан в 29-ата и автогол на Ян Кирхоф в 44-ата минута.

Диде Дрогба се разписа в 76-ата минута, а Рамирес - в 78-ата. Шалке остава на втора позиция в групата с 5 точки, но и мач повече от Спортинг и Марибор, чийто мач бе прекратен заради токов удар. Инцидентът стана малко след началото на второто полувреме при резултат 2:1. Срещата беше подновена в 23:35 ч българско време, след като проблемът с осветлението беше отстранен. В крайна сметка Спортинг извоюва победата с 3:1.

Атлетик (Билбао) победи Шахтьор (Донецк) с 1:0 като гост в мач от Група Н на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Микел Сан Хосе в 68-ата минута. По този начин баските си осигуриха класиране за третото място и участие в Лига Европа. За сметка на това от борбата отпадна беларуският БАТЕ (Борисов).