"Сити" обърна ПСЖ и окупира върха в групата, вижте всички резултати (ВИДЕО)

Англичаните победиха с 2:1 у дома в Шампионската лига

"Манчестър Сити" си осигури първото място в група 1 на Шампионска лига, след като победи с 2:1 "Пари Сен Жермен" като домакин в мач от предпоследния кръг. Френският гранд също продължава напред благодарение на разгрома с 5:0, който "Лайпциг" нанесе на "Брюж" в другия двубой тази вечер.

"Гражданите" завършват на върха в групата си за пета поредна година. Единственият английски тим, който го е постигал откакто Шампионската лига е в настоящия си формат, е градският съперник "Манчестър Юнайтед". "Червените дяволи" успяват в периода 2006-2011 г.

Тази вечер, на "Етихад Стейдиъм", "Сити" владееше инициативата преди почивката и бе най-близо до попадение в 32', когато Илкай Гюндоган удари греда.

ПСЖ взе аванс в началото на втората част чрез Килиан Мбапе, който прати топката между краката на вратаря Едерсон. В основата на атаката беше шесткратният носител на "Златната топка" Лионел Меси. Голът е 20-и за Мбапе при гостуване в Шампионската лига, като той става едва 11-ият с толкова. Постигна го за 23 мача - по-малко от всеки друг преди него.

Домакините обаче възстановиха равенството в 63' чрез Рахийм Стърлинг. Фланговият футболист отбеляза 23-ото си попадение в Шампионската лига, изравнявайки се с Франк Лампард при най-резултатните англичани. Над тях са само Пол Скоулс с 24 и Уейн Рууни с 30.

Четвърт час преди края Неймар пропиля отлична възможност за ПСЖ, а малко по-късно парижани бяха наказани от влезлия като резерва Габриел Жезус, който оформи обрата след подаване на Бернардо Силва.

С трите точки "Сити" събра 12 и е недостижим на върха в групата, следван от ПСЖ с 8. Трети е "Лайпциг" с 4 точки, а последен - тимът на "Брюж" със същия актив.

Всички резултати и голмайстори тази вечер:

Група 1
"Брюж" – "Лайпциг" 0:5
0:1 Кристофер Нкунку (12), 0:2 Емил Форсберг (17-дузпа), 0:3 Андре Силва (27), 0:4 Емил Форсберг (45+1), 0:5 Кристофер Нкунку (90+3)

"Манчестър Сити" – ПСЖ 2:1
0:1 Килиан Мбапе (50), 1:1 Рахийм Стърлинг (63), 2:1 Габриел Жезус (77)

Група 2
"Атлетико" Мадрид – "Милан" 0:1
0:1 Месиас Жуниор (87)

"Ливърпул" – "Порто" 2:0
1:0 Тиаго Алкантара (52), 2:0 Мохамед Салах (70)

Група 3
"Бешикташ" – "Аякс" 1:2
1:0 Рашид Гезал (22-дузпа), 1:1 Себастиен Алер (54), 1:2 Себастиен Алер (69)

"Спортинг" Лисабон – "Борусия" Дортмунд 3:1
1:0 Педро Гонсалвеш (30), 2:0 Педро Гонсалвеш (39), 3:0 Педро Поро (81), 3:1 Дониел Мален (90+3)