"Челси" крачи уверено към титлата, победи "Сити" като гост

Футболистите на Антонио Конте събраха актив от 34 точки на върха в Англия, с четири повече от втория "Ливърпул"

В първа среща от 14-я кръг на английската Висша лига "Челси" победи с 3:1 като гост "Манчестър Сити". По този начин футболистите на Антонио Конте събраха актив от 34 точки на върха в Англия, с четири повече от втория "Ливърпул".

През първото полувреме "Манчестър Сити" тотално надигра своя противник и съвсем заслужено се оттегли с гол аванс. Той падна в последната минута, след като Гари Кейхил си отбеляза автогол. Английският национал засече в собствената си мрежа прострелно центриране на Лирой Сане.
Вторите 45 минути стартираха с нов силен натиск на "небесносините". Непростими пропуски направиха Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро. "Челси" от своя страна търпеливо изчакваше и в 60-ата минута Диего Коща демонстрира голямата си класа. Той овладя на гърди дълъг пас, майсторски се освободи от Отаменди и простреля Браво за 1:1.

Десет минути по-късно след отлична контраатака, резервата Уилиан се възползва от извеждащ пас на Коща и вкара втори гол за гостите. В последната 90-ата минута отново след бърза атака "сините" стигнаха и до трети гол дело на Еден Азар.

Съдията даде шест минути продължение, като в последната от тях се стигна до грозни сцени предизвикани от Кун Агуеро. Аржентинският нападател влезе с двата крака срещу Давид Луис и веднага бе изгонен. След спречкване между играчите на двата отбора към съблекалните пое и съотборникът му Фернандиньо.