"Челси" мина рутинно през "Брайтън"

Шампионите победиха с 2:0

"Челси" не допусна коледна изненада и постигна очаквана победа над "Брайтън" в 20-ия кръг на Висшата лига. Шампионите прибавиха трите точки към актива си, след като победиха с 2:0.

"Брайтън" играеше стабилно в защита през първото полувреме и това затрудни домакините. В 26-ата минута Фабрегас изведе великолепно Моузес, но той само насочи топката от въздуха и Райън успя да спаси.

В началото на второто полувреме обаче "сините" от Лондон логично отбелязаха първото попадение в срещата. След центриране на Сесар Аспиликуета Алваро Мората се разписа след удар с глава.

Попадението вдъхна увереност на "Челси" и възпитаниците на Антонио Конте успяха да се разпишат втори път в 60-ата минута. След ъглов удар Маркос Алонсо бе оставен непокрит и насочи топката към мрежата.