"Челси" на победа от шеста титла в Англия

"Сините" от Лондон победиха "Мидълзбро" с 3:0

С голове на Диего Коща, Маркос Алонсо и Неманя Матич "Челси" победи с 3:0 "Мидълзбро" в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия. По този начин "сините" са само на три точки от титлата при три оставащи мача и могат да я спечелят още в петък (12 май), когато гостуват на "Уест Бромич".

"Мидълзбро" пък загуби и теоретични шансове за спасение и от новия сезон ще играе в Чемпиъншип, само година след като се завърна в английския елит.

Домакините от Лондон нямаха особени затруднения да спечелят срещата и стигнаха до първите си два гола още до 34-тата минута.

Първо Коща се разписа в 23-тата минута с удар от близка дистанция след чудесен пас на Сеск Фабрегас, а 11 минути по-късно Алонсо покачи с удар от нищожен ъгъл.

Крайното 3:0 бе оформено от сръбския национал Матич, който бе точен след нова асистенция на Фабрегас.

Така "Челси" събра 84 точки, седем повече от втория "Тотнъм". "Мидълзбро" пък е на 19-а позиция с 28, седем по-малко от 17-ия "Суонси".