"Челси" на Тухел нанесе трета поредна загуба на "Тотнъм"

Първи успех за германеца при гостуване във Висшата лига

"Челси" победи "Тотнъм" с 1:0, нанасяйки трета поредна загуба на водения от Жозе Моуриньо тим. За последно "шпорите" бяха в такава негативна серия под ръководството на друг португалец Андре Вилаш-Боаш през 2012 г.

Успехът пък е първи за новия мениджър на "сините" Томас Тухел при гостуване във Висшата лига.

За първи път в кариерата си Моуриньо допуска две поредни домакински поражения.

Единственото попадение в лондонското дерби бе дело на Жоржиньо от дузпа в средата на първото полувреме.

Тимо Вернер бе фаулиран от Ерик Дайер в 24-ата минута и съдията отсъди наказателен удар, реализиран от италианския национал.

"Шпорите" не затрудниха особено вратаря на гостите Едуар Менди, а най-чистото им положение бе чак в 88-ата минута, когато Карлос Винисиус отправи удар с глава, но топката излезе в аут.

След успеха си "Челси" събра 36 точки и се изкачи на шестата позиция в първенството, задминавайки "шпорите", които вече са осми с 33 точки.