"Челси" надви "Саутхемптън" с красив гол на Маркос Алонсо

"Сините" се изравниха с "Манчестър Юнайтед"

"Челси" победи "Саутхeмптън" с 1:0 в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига. Маркос Алонсо вкара единственото попадение в добавеното време на първата част. По този начин футболистите на Антонио Конте се изравниха с по 38 точки с втория "Манчестър Юнайтед".

Домакините доминираха през първата част, но добрите намеси на Фрейзър Форстър запазиха нулевото равенство. В добавеното време на първата част Маrкос Алонсо изпълни отлично пряк свободен удар и даде аванс на "Челси".

През второто полувреме гостите от "Саутхeмптън" заиграха много по-силно. Резервата Чарли Остин пропусна сам срещу Тибо Куртоа.

В 70-ата минута Фабрегас вкара за втори път топката във вратата на Форстър, но попадението бе отменено заради засада. Малко след това Алонсо отправи хубав удар, но Фрейзър отново спаси. Последваха нови пропуски на Алваро Мората и отново Алoнсо.

В 76-ата минута Остин отново излезе сам срещу Куртоа, но отново бе надигран от белгиеца.

До края на срещата футболистите на "Челси" направиха куп пропуски.