"Челси" не сгреши срещу "Уест Бромич"

Лондончани отново са на върха във Висшата лига

"Челси" победи с 1:0 "Уест Бромич" у дома в мач от 15-я кръг на Висшата лига. Единственият гол в двубоя бе дело на Диего Коста в 76-ата минута.

По този начин лондонският тим отново се върна на лидерската позиция в първенството и е на три точки пред втория "Арсенал". "Уест Бромич" е 8-ми.

Гостите започнаха по-активно мача, но Брънт и Рондон пропуснаха да дадат предимство на "Уест Бромич". "Челси" можеше да поведе в 29-ата минута, но ударът на Педро рикошира в Канте и премина покрай вратата, пазена от Фостър.

В 67-ата минута Кейхил се намеси решаващо и блокира Флетчър, който можеше да нанесе голов удар.

В 76-ата минута Коста се възползва от грешка на Макуоли и вкара за 1:0, което се оказа достатъчно за победата на лондончани.