"Челси" отпразнува титла със седем гола, фойерверки и крал Конте (ГАЛЕРИЯ)

Новите шампиони на Англия победиха "Уотфорд" с 4:3

Победа с 4:3 над "Уотфорд" предшества пищните празненства на "Челси" по случай шестата титла в английската висша лига. Футболистите на Антонио Конте си осигуриха трофея в предишния кръг, побеждавайки "Уест Бромич". Отложеният мач от 28-ия кръг обаче беше пред препълнения "Станфорд Бридж", където "сините" отпразнуваха успеха със своите фенове.

Победата беше 29-та за "Челси" през сезона в Англия, което е изравнен рекорд за клуба от сезони 2004/2005 г. и 2005/2006 г.

Антонио Конте беше дал почивка на голяма част от титулярите си. Така резултатът откри Джон Тери с първото си попадение за сезона. "Уотфорд" изравни две минути по-късно след удар с глава на Етиен Капу.

"Челси" дръпна напред с два гола на Аспиликуета и Батушай, но гостите успяха да се върнат в мача чрез Янмаат и Окака.

В крайна сметка трите точки за шампионите донесе попадението на Сеск Фабрегас в 88-та минута.

Последният съдийски сигнал пък даде началото на празненствата. "Челси" ознаменува титлата с впечатляващи фойерверки. Антонио Конте пък беше коронован за радост на привържениците по трибуните.