"Челси" с 10 точки на върха след равенство с "Бърнли"

"Сините" от Лондон са убедителен водач в класирането

Лидерът в английската Висша лига "Челси" има вече 10 точки преднина на върха, след като завърши 1:1 при гостуването на "Бърнли". Испанският национал Педро даде ранен аванс на гостите, но "Бърнли"- третият най-добър домакин през сезона, изравни с перфектно изпълнение на свободен удар от ирландеца Роби Брейди.

Мат Лоутън и Андре Грей пропуснаха добри възможности за домакините, за да зарадват феновете на стадион Търф Муур.

По-рано в този кръг преследвачът "Тотнъм" падна 0:2 при гостуването на "Ливърпул", а лондончани пропуснаха възможността на съкратят аванса на съгрaжданите си.

На фона на прехвърчащ сняг гостите излязоха напред в резултата още в 7-ата минута, след като Педро Родригес се разписа след подаване на Виктор Моузес. Но при пълния си дебют, след като дойде през януари от "Норич", ирландецът Брейди изравни в 24-ата с отлично изпълнение от фаул. Защитата на "Бърнли", новак във Висшата лига, през второто полувреме се справи с атаките на отбора на Антонио Конте.

Въпреки пропуснатата победа, отборът на "Бърнли" се придвижи с едно място напред в класирането и сега заема 12-а позиция.