"Челси" се справи с теста "Хъл Сити" у дома

"Сините" вече са с осем точки преднина на върха

"Челси" победи "Хъл Сити" с 2:0 в двубой от 22-рия кръг на Висшата лига. Попаденията за лондончани отбелязаха Диего Коста и Гари Кейхил.

"Сините" имаха по-голямо преимущество в играта през първото част. Най-късното попадение през първо полувреме в историята на Висшата лига дойде чак в 7-мата минута от добавеното време.

Тогава Диего Коста засече остро центриране на Виктор Мосес и с 15-ия си гол за сезона се изравни на върха на голмайсторската листа с Алексис Санчес от "Арсенал".

През второто полувреме "Хъл Сити" определено имаше превес. Шансове да изравнят резултата се откриха пред Абел Ернандес и Майкъл Доусън, но те не бяха достатъчно точни.

За сметка на това "Челси" дочака своя момент, за да нанесе втори "удар". В 81-вата минута капитанът Гари Кейхил беше точен с глава след асистенция от фаул на влезлия като резерва Сеск Фабрегас.

Победата на домакините означава, че те вече са с осем точки преднина пред втория в класирането "Арсенал", който днес записа трудна победа над "Бърнли" с 2:1.