Челси спечели Шампионската лига

Лондончани бяха по-класният отбор и заслужено спечелиха трофея във второто издание на турнира. Капитанът Айзия Браун бе точен в 7-ата минута след бърза атака. До края на първата част украинците изравниха след автогол на датчанина Андреас Кристенсен. Веднага след подновяването на играта на стадиона в Нион, Доминик Соланк направи 2:1 за лондончани, а в 55-ата минута с второто си попадение в мача Браун лиши срещата от интрига. В самия край на срещата Виктор Коваленко оформи крайното 3:2 за Челси.

Това е второто издание на Шампионската лига до 19 г. Преди година триумфът беше за състава на Барселона. Лудогорец U19 записа шест загуби в групата си, като не успя да отбележи гол в дебюта за български отбор. През следващия сезон страната ни със сигурност ще има най-малко един представител в надпреварата – Черно море или Литекс, които са на финал за Купата на БФС при родените през 1997 година.