"Черно море" докосва топ 6 след победа над "Ботев" Враца

Ценен успех за "моряците"

"Черно море" постигна важна победа с 1:0 над "Ботев" Враца в мач от последния кръг на редовния сезон на Първа лига.

Така "моряците" докосват Топ 6, тъй като събраха 37 точки и се изкачиха до петото място в класирането преди мачовете на "Берое" и ЦСКА 1948 в този кръг.

Само преди няколко дни "Ботев" Враца стана на 100 години, но пък със сигурност ще остане във втората четворка на втората осмица и в плейофите ще се бори за мястото си в елита.

В 5-ата минута защитата на домакините допусна грешка, от която обаче не можа да се възползва Зе Гомеш, който пропусна да открие. Малко по-късно отново нападателят на "Черно море" бе близо до гола, след като бе изведен на удобна позиция от Родриго Енрике. Той отправи удар по земя, но топката премина на сантиметри от целта.

В 50-ата минута Родриго излезе сам срещу вратаря, но отправи слаб изстрел. В 68-ата минута обаче Пабло Гарсия порази вратата на "Ботев" и донесе трите точки на варненци.