Черно море и Локомотив (Пловдив) не се победиха

1:1 на стадион "Тича"

Черно море завърши наравно 1:1 с Локомотив (Пловдив) в мач от 26-тия кръг на А група.

Домакините играха повече от 80 минути с човек по-малко на терена, заради получения червен картон на Симеон Райков.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което чистите голови ситуации почти липсваха. Първата възможност в мача бе за домакините в 7-та минута, когато Борислав Стойчев засече с глава топката след центриране от корнер, но тя излезе в аут.

В 9-та минута Черно море остана с десет души на терена, след като Симеон Райков получи директен червен картон за нарушение срещу Крум Стоянов в наказателното поле на домакините, за което съдията отсъди дузпа. В 10-та минута капитанът на Локомотив Мартин Камбуров реализира наказателния удар за 1:0.

В 42-та минута Черно море бе близо до изравняване. Стенио премина през няколко играчи на гостите и стреля много силно и опасно, но вратарят на гостите Ясеин Ел Каруби показа отлична реакция и изби топката.

Черно море успя да изравни резултата в 55-та минута. Стенио центрира отдясно по атаката на домакините, а Матиас Курьор изпревари вратаря на гостите и с глава изпрати топката във вратата на Локомотив. В 64-та минута Черно море можеше да поведе в резултата, но след удара на Стенио по диагонал отдясно топката мина на сантиметри встрани от вратата на гостите.

В 84-та минута Мартин Камбуров можеше да донесе победата на гостите, но от няколко метра от вратата стреля неточно. Във втората минута на даденото от съдията триминутно продължение на втората част Берсент Карагерен пропусна от чиста позиция да вкара победен гол за Локомотив.

Състави:

Черно море: Георги Китанов, Даниел Георгиев /88-ма мин. Андреас Васев/, Борислав Стойчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Георги Илиев /83-та мин. Живко Петков/, Матиас Курьор, Симеон Райков, Бакари /71-ва мин. Иван Маркович/;

Локомотив: Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов /67-ма мин. Дани Кики/, Стефан Велев, Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Пауло Серджо /79-та мин. Бирсент Карагерен/, Димитър Велковски /46-та мин. Емил Гъргоров/