"Черно море" изхвърли "Левски" от Купата на България

3:2 за "моряците" насред "Герена" в осминафинален сблъсък

Воденият от Георги Иванов-Гонзо тим на "Черно море" шокира "Левски", при това на "Герена". "Моряците" победиха столичния гранд с 3:2 след продължения в двубой от осминафиналите на турнира за Купата на България.

За "Левски" това е първо поражение през настоящия сезон. Днешният мач бе и първи за "сините" без сръбския наставник Люпко Петрович, който подаде оставка в края на миналата седмица. Срещу "Черно море" дебют направи новият наставник на "Левски" - Елин Топузаков.

Иначе "Черно море" имаше два гола аванс на почивката. Варненци откриха резултата още в 3' с попадение на Александър Цветков, а в 31' Бакари направи резултата 2:0 за гостите.

През втората част "Левски" възстанови равенството чрез Адениджи (62') и Пиргов (79'), а в 85' можеше да сложи точка на спора, но излезлият сам срещу вратаря на "Черно море" Коварж - Божидар Краев, не съумя да се разпише.

В 101' Цветков, с втория си гол в мача, попари трибуните на "Георги Аспарухов".

Състави

Левски: Боян Йоргачевич; Сашо Александров, Симон Сандберг, Димитър Пиргов, Веселин Минев; Георги Костадинов (96-Джереми де Ноойер); Франсис Нар, Роман Прохазка (57-Божидар Краев), Мехди Бурабия, Антонио Аниете; Бабутенде Адениджи

Черно море: Пржемисъл Коварж; Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков; Тодор Паланков, Александър Цветков; Уго Секо (110-Траян Траянов), Георги Илиев, Иван Коконов (91-Даниел Георгиев); Бакари (46-Марек Кузма)