"Черно море" изпусна "Царско село" в мач с шест гола

Зрелищно 3:3 във Варна

"Черно море" изпусна да победи "Царско село" в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят завърши 3:3, като "моряците" със сигурност ще съжаляват, тъй като водеха с два гола 15 минути преди последния съдийски сигнал. Момчетата на Илиан Илиев удариха и две греди.

Домакините поведоха с гол на Васил Панайотов в 8-ата минута. Малко по-късно Димитър Костадинов изравни. В 20-ата минута варненци стигнаха до второ попадение чрез Влатко Дробаров. Минута преди края на първото полувреме "моряците" вече имаха аванс от 3:1 след гол на Илиан Илиев-младши с глава.

След почивката домакините намалиха оборотите и петнадесет минути преди края "Царско село" върна едно попадение чрез Лъчезар Балтанов. В 85-ата минута столичани изравниха. Емануил Манев се възползва от избита от Георги Георгиев топка и на празна врата оформи крайното 3:3.

"Черно море" пропусна отлична възможност почти да си гарантира седмото място и участието в бараж за Лига Европа. "Моряците" са с 41 точки, а "Царско село" с 35. "Левски" има 31 преди гостуването на "Ботев" Пловдив.