Черно море на крачка от финала след разгром над Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

"Моряците" зарадваха феновете на "Тича" с гръмко 5:1 за Купата

Черно море постигна убедителен успех с 5:1 над Локомотив (Пловдив) в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на България по футбол. Варненският тим на практика си осигури място във финала на надпреварата, като единствено чудо може да промени крайния изход от сблъсъка след реванша в Пловдив.

Домакините поведоха още в 3', когато точен бе атакуващият полузащитник Симеон Райков. В края на първата част Вилян Бижев удвои преднината, а четири минути след почивката Михаил Венков отбеляза за 3:0.

Снимка: БГНЕС

В 59' Курьор вкара за четвърти път във вратата на гостите. Футболистите на Локомотив все пак успяха да отбележат едно попадение, дело на Мехди в 69'. Малко по-късно обаче Бакари възстанови аванса на домакините, оформяйки крайния резултат 5:1.

Така Черно Море постигна четвърта поредна домакинска победа над пловдивския тим и изглежда сигурен участник в мача за трофея. За последно варненци играха на финал през сезон 2007/08, когато загубиха от Литекс с 0:1. Две години по-рано "моряците" бяха надиграни с 1:3 от ЦСКА в мача за трофея.

Реваншът Локомотив (Пловдив) - Черно море е на 24 април.