"Черно море" направи 1:1 с "Ботев" и се изкачи на 5-о място в Първа лига

"Канарчетата" се отдалечиха от първата шестица

"Черно море" и "Ботев" Пловдив завършиха 1:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. По този начин тимът от Варна събра 37 точки и се изкачи на петото място в първенството и вече е с 5 пункта пред "канарчетата", които са седми.

Двата отбора си размениха по един бърз гол в началото на мача. Гостите откриха чрез Лъчезар Балтанов в 10-ата минута. Юношата на "Левски" се възползва от подаване на Фернандо Виана, който отне топката след нескопосано изритване от вратаря Шром.

Две минути по-късно домакините изравниха чрез Кузма, който се разписа на празна врата.

След почивката темпото на игра спадна още повече. Наказаният треньор на "Черно море" Георги Иванов-Гонзо даде указания по телефона да бъде влезе резервата Георги Илиев и ветеранът се появи за последните 25 минути.

В 61-ата минута грешка в защитата на гостите позволи на Марек Кузма да се откъсне. Чехът бързо напредна към вратата на "Ботев", но бе застигнат от Панов и Терзиев, които предотвариха опасността.