"Черно море" победи "Ботев" Враца с шедьовър на Курьор

Тимът от Варна е на седмо място в класирането

"Черно море" победи като домакин "Ботев" Враца с 2:1 в мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига. "Моряците" успяха да поведат, но след това гостите изравниха. В заключителните минути голмайсторът на първенството - Матиас Курьор донесе трите точки за своя тим със страхотен удар от воле.

"Черно море" беше по-активният тим в началото на мача. Закономерно "моряците" откриха резултата в 32-ата минута. Файсел Касми напредна отдясно, осигури си удобно място и стреля с левия крак. Топката влезе във вратата на Христо Митов.

В 45-ата минута Алассане Н'Диайе от "Ботев" Враца изравни. Вратарят на домакините Иван Дичевски не се намеси добре при изпълнение на ъглов удар и футболистът се възползва от ситуацията.

В края на мача Матиас Курьор отново блесна и отбеляза своя 13-и гол от началото на сезона. Той засече топката и със силно воле я прати в мрежата на "Ботев".

Така "Черно море" се изкачи на 7-о място в класирането с 18 точки. Толкова имат и "Арда", и "Берое", но двата тима са с по 2 мача по-малко.

"Ботев" Враца е на 8-ата позиция с 15 точки.