"Черно море" посече "Славия" с късен гол

Минимална победа за "моряците"

"Черно море" победи драматично с 1:0 като гост "Славия" в последния мач от 24-ия кръг в Първа лига.

Първите минути на срещата бяха равностойни. Удар на Ертан Томбак не намери целта след близо четвърт час игра. В 25-ата минута Васил Панайотов подаде на Ергений Сердюк, но той пропусна да открие.

Пет минути след това нов опит за гол на Сердюк не успя да затрудни Светослав Вуцов.

До края на първата част Пабло Гарсия и Мартин Петков безуспешно опитаха да променят резултата.

В 47-ата минута влезлият като резерва Борислав Цонев шутира от фаул, но Иван Дюлгеров отби топката. Последва нов неточен шут на Сердюк, а в 69-ата минута Матиас Курьор стреля технично, но Вуцов изби.

Дълбоко в добавеното време Родриго Вилела центрира към Сердюк, който с удар с глава на празна врата осигури успеха за "Черно море", който се намира на четвърта позиция.

"Белите" са на шесто място и почти изцяло загубиха шансове за призово класиране в шампионата.