"Черно море" съсипа надеждите на "Царско село" и спаси "Етър"

"Моряците" спечелиха с 4:1

Отборът на "Черно море" победи тима на "Царско село" с 4:1 като гост и по този начин прати домакините в борбата за оцеляване. Поражението е първо за "царете" под ръководството на Любослав Пенев, а освен това със загубата си отиде и мечтата за бараж за Лига Европа.

Същевременно "моряците" изтеглиха със себе си в горната четворка състава на "Етър", като заедно с него ще се стремят да достигнат до баражното седмо място, даващо възможност за участие в Лига Европа.

За варненци два пъти в началото на мача се разписа Илиан Илиев-младши, който поздрави по този начин своя баща и треньор за рождения ден. До почивката Георги Минчев от дузпа върна надеждата за "царете" - 1:2.

През второто полувреме най-напред Матиас Курьор направи резултата 1:3, после Мирослав Енчев от гостите бе изгонен.

Стигна се и до пропуск от дузпа за Исмаил Иса, който все пак се реваншира, оформяйки крайното 1:4 в 88-ата минута.

"Царско село" и "Етър" имат равен брой точки - по 31, но великотърновци са по-предно класирани в група А заради по-добри показатели в редовния сезон. "Черно море" е убедителен водач в групата с 47 точки, а "Витоша" изпада от елита с 6 пункта.