"Черно море" удави "Ботев" Пловдив за 120 секунди

Минимален успех за "моряците", Дани Кики герой

"Черно море" победи "Ботев" Пловдив с 1:0 в първи мач от 34-ия кръг на футболния ни шампионат. Единственото попадение на стадион "Тича" във Варна отбеляза Дани Кики още във 2'.

След успеха домакините събраха 51 точки и изместиха днешния си съперник от петата позиция в Първа лига. "Ботев" има с точка по-малко.

Двубоят започна отлично за "Черно море" и тимът на Илиан Илиев поведе след само 120 секунди игра, когато Родриго Енрике намери отлично Дани Кики и той преодоля вратаря Даниел Кайзер - 1:0.

До края на полувремето крилото на "моряците" Ндонгала на няколко пъти бе близо до втори гол.

"Ботев" стигна до първия си точен удар малко преди почивката - Тодор Неделев стреля слабо и право в стража Георги Китанов.

През втората част отново Неделев бе в основата на всичко по-интересно пред Китанов и в 56' вратарят трябваше да избива в корнер след страхотен шут на национала.

До края на мача на два пъти Патрик Андраде предотврати изравнително попадение.

В крайна сметка "Черно море" нанесе четвърта поредна загуба на "Ботев" във всички турнири. Най-тежката от тях дойде през уикенда, когато "жълто-черните" отстъпиха на вечния съперник "Локомотив" във финала за Купата на България.

Стартови състави

"Черно море": 36. Китанов, 6. Попов, 33. Енчев, 4. Генев, 17. Костадинов, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 99. Кики, 71. Панайотов, 72. Енрике, 11. Жоржиньо

"Ботев" Пловдив: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 2. Перейра, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 16. Шопов, 8. Неделев, 39. Вутов, 11. Добрев, 39. Доре